Св. Тамара

          Свята благовірна цариця Грузії Тамара Велика народилась близько 1165 року. Походила з древньої грузинської династії Багратидів і з 1178 року була співправителькою свого батька, Георгія ІІІ. Час царювання святої Тамари відомий як золотий вік грузинської історії. Цариця Тамара, відрізняючись глибоким благочестям та, продовжуючи справу свого діда, святого царя Давида ІІІ Возобновителя, сприяла поширенню віри Христової по всій Грузії, будівництву храмів та монастирів.

          1204 року правитель Румського султанату Рук-ед-Дін звернувся до цариці Тамари з вимогою відмови Грузії від християнства та прийняття ісламу. Цариця Тамара відкинула цю вимогу, і в історичній битві поблизу Басіані грузинське військо розгромило коаліцію мусульманських держав.

          Мудре правління благовірної цариці принесло їй всенародну любов. Останні роки життя вона провела у печерному монастирі Вардзіа. Благовірна цариця мала келію, що через віконце сполучалась із храмом, з якого вона могла підносити молитви до Бога. Скінчалась мирно 1213 року та була причислена до лику святих.

          Пам’ять - 18 квітня

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.