Свята Дарія і святий Хризант

Хризант був сином патриція Полемія. Він охрестився і невдовзі почав визнавати свою віру явно. Тоді батько змусив його одружитися з поганкою Дарією, яка завдяки молитві Хризанта прийняла св. Хрещення і погодилася після вінчання жити у непорушній чистоті.
Невдовзі погани їх ув'язнили і після жорстоких мук закували потрійними кайданами. Проте від побоїв на їхніх тілах не залишилося жодного сліду, окови самі поспадали, а темниця, в якій замкнули подругів, наповнилася надзвичайним світлом. Хризанта і Дарію каменували 288 року  і були поховані на кладовищі на Віа Соларіа Нуова. Могила була зруйнована готами (у 537-538 рр.), проте, негайно ж відновлена, повторно зруйнована Адріаном I (772-795 рр.). У VII ст згадується одна церква, яка була споруджена в їх честь. Григорій Турський (помер в 594 р.) повідомляє про багаточисельних паломників до їх могили. Взагалі поклоніння обом мученикам було широко поширене. Їх мощі попали в 844 р. в бенедиктинский монастир Prum (Ейфель), а звідти в Мюнстерейфель (На південний захід від Бонна).

Зображались з сокирою, факелами і ямою, наповненою тванню (згідно з легендою, після різних тортур, були живими закопані в піщаній ямі на Віа Саларія в Римі). Як лицарі, що тримають списи з вимпелами і пальмові вітки

Покровитель суддів.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.