Життя святих

ІСТОРІЯ ТА ПІДСТАВИ ПОЧИТАННЯ МОЩЕЙ СВЯТИХ


      Церква завжди віддавала належну пошану мощам святих. У перші роки християнства на гробах мучеників (на мощах) звершувалися Святої Літургії. Про почитання мощей святих говорить Святе Письмо. В Старому Заповіті згадується про воскресіння померлого від мощей пророка Єлисея:

«І сталося, як ховали одного чоловіка, то погребальники побачили орди [чужинців], та й кинули того чоловіка до Єлисеєвого гробу. А коли впав і доторкнувся той чоловік до Єлисеєвих костей, то воскрес, і встав на ноги свої» (2Цар. 13, 21).

У Новому Заповіті в Книзі Діяння Апостолів читаємо:

«І Бог чуда чинив надзвичайні руками Павловими, так що навіть хустки й пояси з його тіла приносили хворим, і хвороби їх кидали, і духи лукаві виходили з них» (Ді. 19, 11-12).

Святий Єфрем Сирійський навчає:

«І по смерті діють вони (мученики), мовби живі, зцілюючи хворих, виганяючи бісів, і силою Господа відбивають будь-які їхні лукаві впливи їхньої деспотичної влади. Бо святим мощам завжди притаманна чудодійна благодать Святого Духа».


УНІКАЛЬНА ПРИСУТНІСТЬ СВЯТИХ В МІСТІ БОРИСЛАВІ

          У храмі святої Анни можемо поклонитися мощам святих апостолів з числа Дванадцяти та Сімдесяти двох, святого Павла та друзів Христа. Наявні у храмі також мощі Хрестителя Господнього Івана та його батьків (Захарії та Єлисавети), святих Йоакима та Анни (батьків Пресвятої Богородиці), частинки з одягу Йосифа Обручника.
          Усіх вірних запрошують Святі Отці Неподіленої Церкви І тисячоліття: Василій Великий, Григорій Богослов, Іван Золотоустий, Григорій Двоєслов, Миколай Мірлікійський, Спиридон Тримифунтський, Іван Дамаскин, Максим Ісповідник, Теодор Студит, Венедикт Нурсійський, Олександр Олександрійський та Августин Іппонійський.
          Святі українського народу представлені ченцями Києво-Печерської Лаври (105), князями Київської Русі, священномучеником Йосафатом Кунцевичем та новомучениками ХХ століття.

          У відпустові дні та щосуботи вірні отримують благословення від унікального мощовика, в якому вміщені мощі та частинки найдорогоцінніших скарбів християнства: риза, хустина та волосся Богородиці; Вифлеємські ясла, стіл Тайної Вечері, цвях Ісуса, губка, спис Лонгіна, таблиця Пилата, колючка з тернового вінка Ісуса, Туринська плащаниця та земля з фізичною Кров’ю Ісуса Христа.
          Не кожна людина в своєму житті може здійснити паломництво до гробу свого святого, чиє ім’я ми носимо. Проте кожен з нас, переступивши поріг унікального храму в м. Бориславі, має нагоду поклонитися мощам свого небесного покровителя. В іменних мощовиках знаходяться мощі понад двохсот святих, імена яких поширені в нашому народі.
          Мощі святих, які є провідниками Божої благодаті із світу невидимого у наш світ (по вірі молільників), спричинюються до зцілень, навернень та приречень до богопосвятного життя прочан. Мощі понад 500 святих, присутніх у храмі святої Анни, є поштовхом до навернення та дороговказом до святості.

© 2023 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.