Святі: орден єзуїтів

          Єзуїти (Товариство Ісуса), католицький орден, заснований в 1540 р. св. Ігнатієм Лойолою; головна мета: підтримка Папи у реалізації найважчих завдань Церкви; визначна освітня роль (найбільша в історії Церкви мережа середніх шкіл – колегіумів, і вищих – академій); особлива роль у справі реформи Церкви після Тридентського собору та в місійній діяльності.

          Девізом єзуїтів є гасло "Ad maiorem Dei gloriam" (Усе на славу Божу)
      Єзуїт є людиною, яка свідома своєї грішності, але, не зважаючи на це, відчуває покликання бути товаришем Ісуса, як був колись святий Ігнатій, котрий просив Марію молитися за нього до Отця, щоб той з’єднав його зі Своїм Сином. Бути товаришем Ісуса сьогодні – означає вступити у найважливіший бій нашого часу – бій за віру та справедливість, яка походить з віри.

Молодому чоловікові, котрий хоче стати єзуїтом, кажу:
Залишайся вдома, якщо ця думка тебе нервує та викликає неспокій. Приходь до нас, лише якщо ти любиш Церкву як матір, а не як мачуху. Не приходь, якщо думаєш, що своїм вступом зробиш Товариству послугу. Але приходь, якщо служба Христу є у центрі твого життя; приходь, якщо маєш досить міцні плечі, якщо твій дух є відкритим, а ідеї ясними, якщо твоє серце ширше від світу, якщо вмієш жартувати й сміятися разом з іншими, а при нагоді – також і над самим собою.

о. П. Аррупе, Генеральний настоятель Товариства Ісуса у 1965 -1981 рр.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.