Св. Ніна

          Свята Ніна була племінницею Єрусалимського патріарха Ювеналія. З юності вона усім серцем любила Бога та глибоко співчувала людям, що не вірували в Нього. Після того, як батько її Завулон пішов у пустельники, а мати стала дияконісою, святу Ніну було віддано на виховання одній благочестивій стариці. Часті розповіді її про Іверію (теперішню Грузію), тоді ще язичницьку державу, викликали у Ніни сильне бажання відвідати цю землю та просвітити її мешканців світлом Євангелія. Намір цей посилився, коли вона побачила у видінні Матір Божу, що вручала їй хрест з виноградної лози. І бажання її здійснилось, коли їй довелося тікати до Іверії, рятуючись від гонінь імператора Діоклетіана (284-305).

          В Іверії свята Ніна оселилась в одної жінки на царських виноградниках і дуже скоро стала відомою через свою допомогу багатьом стражденним. Дізнавшись про силу її молитов, хворі почали приходити до неї. Прикликаючи ім’я Христове, свята Ніна зцілювала їх та розповідала їм про Бога, що створив небо і землю, і про Христа Спасителя.
         
          Проповідь Христа, чудеса, що їх творила свята Ніна та її сповнене чеснот життя благотворно подіяли на мешканців Іверії, багато з них повірили в Бога і прийняли хрещення. Вона навернула до Христа і самого царя Грузії Маріана, що досі був язичником. Тоді були викликані з Константинополя єпископ і священики, та збудований перший в Іверії храм на честь св. Апостолів. Поступово уся Іверія прийняла християнство.
Свята Ніна, яка не любила шану та славу, пішла на гору, і там на самоті дякувала Господеві за навернення народу до християнства. Через декілька років вона відправилась до Кахетії, де навернула у християнство царицю Софію. Після тридцяти п’яти років свого подвижництва свята Ніна мирно відійшла до Господа 14 січня 335 року. На місці її кончини цар Маріан спорудив храм в ім’я великомученика Георгія, дальнього родича святої Ніни.

          З пам’яттю святої Ніни пов’язано віднайдення хітону Христового. Під час розп’яття Спасителя цей хітон за жеребом дістався одному римському воїну і після різних поневірянь опинився в Грузії.
Пам'ять – 27 січня.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.