Святі: орден тринітаріїв

          Орден тринітаріїв (Орден Пресвятої Трійці, лат. Ordo Sanctissimae Trinitatis, OSsT) — католицький жебракуючий монаший орден -  заснований в 1199 р. для викупу полонених у мусульман Іваном де Мафа і пустельником Феліксом де Валуа.

Девіз:
          Слава Тобі Трійце, а полоненим - свобода
          (Gloria Tibi Trinitas et captivis libertas).

          Іван де Мафа народився в 1160 р., в Провансі , в побожній дворянській сім'ї. Передання  розповідає, що він мав видіння ангела в білому одязі з червоним хрестом, біля якого в оковах стояли два невільника в кайданах - один християнин, інший язичник. Вирішивши заснувати орден, Мафа знайшов собі однодумця в особі Фелікса де Валуа. Їхній проект був прийнятий папою Інокентієм III, після того як і він мав таке ж видіння, як і Іван де Мата.

          Орден отримав назву de la Trinite і спочатку мав дуже суворий статут , який забороняв взагалі споживати м'ясо і рибу. Через 10 років орден отриав від Папи приміщення і церкву в Римі.

          Орден поширився з часом по всій Європі. Наприкінці XVIII в . налічував до 300 монастирів. У продовження 437 років (з 1258 до 1695 рр.) Орден викупив з мусульманського полону 30732 невільника.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.