Свята Галина

          Про Галину, на честь якої названі жінки у святому Хрещенні, відомо зовсім небагато, але все таки спробуємо в контексті подій того часу трохи детальніше розкрити її подвиг. Нам також відомо, що в церковному календарі свята мучениця Галина поминається двічі: 10(23) березня і 16(29) квітня. Багато, хто носять ім'я Галина, можливо, думають, що це дві різні святі, але це не так. У обидві ці дати святкується пам'ять святої мучениці Галини Корінфської, постраждалої за Христа в III столітті (за одними джерелами - в 250 або 251 р., а за іншими - в 258 р).

          Свята мучениця Галина народилася в Корінфі (Корінф у той час - головне місто Ахайї, освячене апостолом Павлом). Милостинею Божою вона зустріла праведного старця Кодрата, який навернув її до віри в Христа. Кодрат лікував хвороби тілесні і словом Божим зціляв душевні недуги. Праведна Галина і інші жінки наслідуючи святого Кодрата і зберігаючи у своїх серцях його настанови, добровільно пішли на муки за Христа.
Вони могли сховатися, але не зробили цього. 10 березня по ст.ст. їх обезголовили... На місці де були страчені за Христа мученики корінфські, явилося джерело чистої води - для нагадування Корінфу про страждання святих, які пролили річки крові своєї.

          Згідно з іншим переказом святі жінки Галина, Харієса, Нунехія, Каліса (Каліда), Василиса, Ніка, Галі, Феодора - учениці старця Кодрата - загинули 16 квітня по ст. ст. в 258 р. (мабуть, це сталося під час восьмого гоніння на християн при імператорі Валеріані). Їх разом зі святим мучеником Леонідом кинули в море, але вони не потонули, а йшли по воді, як по суші, і співали духовні гімни. Мучителі наздогнали їх на кораблі, повісили на шиї камені і втопили. Отже, милостинею Божою збереглися усі імена корінфських мучеників.

          От і все, що відомо про святу мученицю Галину Корінфську. Але хіба цього недостатньо, щоб усі, а не тільки Галини, знали про її подвиг в ім'я Христа?

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.