Святий Севастіан

Про життя святого відомо небагато.
Згідно життєпису святого, Севастіан виріс в Мілані і був начальником преторіанською варти при імператорах Діоклетіані та Максиміані. Він таємно сповідував християнство, що виявилося, коли двоє його друзів - брати Марк і Маркеллін - були засуджені на смерть за свою віру. Батьки, друзі та дружини засуджених благали їх відректися від віри і врятувати свої життя, але, коли Марк і Маркеллін стали вагатися і готові були поступитися близьким, Севастіан прийшов підтримати засуджених і його мова надихнула братів і переконала їх зберегти вірність християнству. Слухачі Севастіана побачили сім ангелів і Юнака, який благословив Севастіана і сказав: «Ти завжди будеш зі Мною».
Зоя, німа дружина царського урядовця Нікострата, впала до ніг святого і просила зцілити її. Севастіан осінив її хресним знаменням, вона негайно заговорила і сказала, що бачила Ангела з книгою, за якою Севастіан читав проповідь. Всі присутні увірували і хрестилися.
Севастіан був заарештований і допитаний, після чого імператор Діоклетіан наказав відвести його за місто, прив'язати і пронизати стрілами. Думаючи, що він мертвий, кати залишили його лежати одного, проте жоден з його життєво важливих органів не був пошкоджений стрілами (деталь, не завжди враховується художниками), і його рани, хоч і глибокі, не були смертельними. Вдова на ім'я Ірина прийшла вночі, щоб поховати його, але виявила, що він живий, і виходила його. Багато християн вмовляли Севастіана втекти з Риму, але він відмовився і постав перед імператором з новим доказом своєї віри. Цього разу за наказом Діоклетіана він був забитий камінням до смерті, а тіло його було скинуто в Велику клоаку. Святий явився у сні християнці Лукін і велів їй забрати його тіло і поховати в катакомбах, і жінка виконала це веління.
Помер у 288 р.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.