Блаженна мучениця Тереза від Дитятка Ісуса

          Блаженна мучениця Тереза від Дитятка Ісуса (Еусебія Гарсія-і-Гарсія) народилася 5 березня 1909 в Мохалес в провінції Гвадалахара в Іспанії в багатодітній родині Хуана Гарсії і Еулалії Гарсії. Початкову освіту вона отримала в сім'ї. У 7 років її привезли в Сиквенс в будинок дядька по материнській лінії - священика Флорентіна Гарсії, каноніка, секретаря єпископа, який також став жертвою переслідування духовенства в роки громадянської війни в Іспанії. Еусебія була натхненна читанням книги «Історії однієї душі» святої Терези від Дитятка Ісуса. Під духовним керівництвом дядька-священика вона готувалася до чернечого життя і ще в дитинстві принесла обітницю чистоти.

          Здобувши освіту в колегії урсулинок в 16 років, 2 травня 1925 Еусебія вступила до босих кармеліткою в монастир Святого Йосипа у Гвадалахарі. Їй дали ім'я Терези від Дитятка Ісуса, до якого пізніше вона додала «і Святого Івана від Хреста». Через скалала років - 6 березня 1936 вона принесла вічні обіти. Весь цей час в монастирі Тереза несла послух медичної сестри.

          22 липня 1936 монастир Святого Йосипа був розпущений республіканською міліцією. Черниць зобов'язали переодягнутися в світський одяг і групами розійтися по знайомих, але сестри утворили таємну обитель в миру. Проте вже 24 липня черниці були змушені розсіятися. Настоятелька відправила сестер Марію Пілар від Святого Франциска з Борджіа, Марію Ангелів і Святого Йосипа та Терезу від Дитятка Ісуса і Святого Івана від Хреста до якоїсь благодійниці, яка погодилася надати притулок трьом монахиням.

          Група міліціонерів помітила сестер біля під'їзду благодійниці. Тереза від Дитятка Ісуса і Святого Івана від Хреста хотіла сховатися в готелі «Палаче», але міліціонери загнали її на кладовищі. Вони зажадали, щоб вона прокричала: «Слава комунізму!». Але черниця, тікаючи, крикнула: «Слава Христу Царю!». Тоді міліціонери розстріляли її в спину.

          10 липня 1941 тіла черниць були виявлені і перенесені в монастир Святого Йосипа у Гвадалахарі. Процес прилучення мучениць до лику блаженних тривав з 1955 (з перервою з 1958 по 1982 роки) до 1987 року.

          29 березня 1987 Римський папа Папа Іван Павло II в соборі Святого Петра у Римі беатифікував всіх трьох черниць як мучениць, які постраждали під час громадянської війни в Іспанії 1936-1939 років.

          Літургійна пам'ять звершується 24 липня.

 

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.