Блаженна мучениця Марія Пілар від св. Франциска з Борджі

          Блаженна мучениця Марія Пілар від св. Франциска з Борджі (Якоба Мартінес-Гарсія) народилась 30 грудня 1877 р. в  Тарасоні в провінції Сарагоса в Іспанії у Габіно Мартінеса і Луїси Гарсія. На її духовний розвиток справив великий вплив рідний брат Юліан, який був священиком. Якоба допомагала йому в приході в Торейасе, а потім - у Корей в провінції Наварра, куди в листопадіі 1891 переїхала вся їхня родина.

          Скоро Якоба відчула покликання до харизми кармелітів, і, слідом за старшою сестрою Северіану, 12 жовтня 1898 вступила в монастир Святого Йосипа у Гвадалахарі. Тут вона прийняла чернече обіти і нове ім'я Марії Пілар від Святого Франциска з Борджі. 15 жовтня 1899, закінчивши новіціят, Марія Пілар склала чернечі обіти. У монастирі вона несла послух в захристії.

          22 липня 1936 монастир Святого Йосипа був розпущений республіканською міліцією. Черниць зобов'язали переодягнутися в світський одяг і групами розійтися по знайомих, але сестри утворили таємну обитель в миру. Проте вже 24 липня черниці були змушені розсіятися. Настоятелька відправила сестер Марію Пілар від Святого Франциска з Борджіа, Марію Ангелів і Святого Йосипа та Терезу від Дитятка Ісуса і Святого Івана від Хреста до якоїсь благодійниці, яка погодилася надати притулок трьом монахиням.

          Сестри вже увійшли в під'їзд її будинку, коли група міліціонерів побачила їх. Вони оточили під'їзд і зажадали від сестер вийти на дорогу. Першою вийшла Марія Ангелів і Святого Йосипа, яка тут же отримала смертельний постріл і впала замертво. Марія Пілар була поранена пострілом у живіт. Вона крикнула: «Слава Христу Царю! Господи, прости їм! », через що озвірілі міліціонери сильно побили літню монахиню. Один з них, зглянувшись, привів її в центр Червоного Хреста, звідки її перенесли до лікарні. Тут, вмираючи, вона весь час повторювала: «Боже мій, прости їм, не відають, що творять»

          10 липня 1941 тіла черниць були виявлені і урочисто перенесені в монастир Святого Йосипа у Гвадалахарі.

          29 березня 1987 р.  Папа Іван Павло II проголосив трьох сестер-мучениць  блаженними.

          Літургійна пам'ять звершується 24 липня.

© 2013 - Паломницький центр

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.