Блаженна мучениця Марія Анджела від св. Йосифа

          Блаженна мучениця Марія Анджела від св. Йосифа (Марціана Вальтьерра-Тордесільяс) народилася 6 березня 1905 в Хетафе, Іспанія.         

          Вона була останньою з десяти дітей в сім'ї Мануеля Вальтьерра і Лоренції Тордесиільяс. Початкову освіту Марціана отримала вдома, потім навчалася в школі Конгрегації Сестер Святого Сімейства в Хетафе. Вона активно допомагала священикам на парафії, брала участь у роботі Конференції Святого Вікентія і співпрацювала з орденом босих кармелітів.

          Прочитавши книгу «Історія однієї душі» святої Терези від Дитятка Ісуса і Святого Лику, Марціана вирішила поступити в обитель босих кармеліток, але родичі були проти цього. Однак у 24 роки - 14 липня 1929 вона все ж пішла в монастир Святого Йосипа у Гвадалахарі, де в 1930 році почала новіціят, прийнявши ім'я Марії Ангелів і Святого Йосифа. 21 січня 1931 молода послушниця принесла дочасні, а 21 січня 1934 - вічні монаші обіти. У монастирі першим її послухом було служіння на фірті. Також вона повинна була допомагати у служінні сестрі в захристії.

          22 липня 1936 монастир Святого Йосипа був розпущений республіканською міліцією. Черниць зобов'язали переодягнутися в світський одяг і групами розійтися по знайомих, але сестри утворили таємну обитель в миру. Проте вже 24 липня черниці були змушені розсіятися. Настоятелька відправила сестер Марію Пілар і Святого Франциска Борджіа, Марію Ангелів і Святого Йосипа і Терезу від Дитятка Ісуса і Святого Івана від Хреста до якоїсь благодійниці, яка погодилася надати притулок трьом монахиням.

          Сестри вже увійшли в під'їзд її будинку, коли група міліціонерів побачила їх. Вони оточили під'їзд і зажадали від сестер вийти на дорогу. Першою вийшла Марія Ангелів і Святого Йосипа, яка тут же отримала смертельний постріл і впала замертво. Сестер Марію Пілар і Святого Франциска Борджіа і Терезу від Дитятка Ісуса і Святого Івана від Хреста було вбито слідом за нею.

          10 липня 1941 тіла черниць були виявлені і перенесені в монастир Святого Йосипа у Гвадалахарі.
29 березня 1987 р.  Папа Іван Павло II проголосив трьох сестер-мучениць  блаженними.

          Літургійна пам'ять звершується 24 липня.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.