Святий Каролі Хубен

          Джон Ендрю (Ján Andrej Houben) народився в Munstergeleene, Голландія, 11 грудня 1829 року, був четвертим із десяти дітей в досить заможній родині. Він зростав в мудрості, в літах й благодаті. Його брат Йосип говорив про нього: «Він тільки знав, дві дороги: одна в церкву, а інша в школу". Він підтримував зв’язки  з пасіоністами, які нещодавно приїхали до Голландії з ініціативи Блаженного Домініка Барбері. У віці 24 років, 5 листопада 1845 р. він вступив послушником в Ері в Бельгії і в монашестві отримав ім'я Каролі.

          Під час новаціату  він був сповнений ентузіазму. Один з його супутників згадує: "Я був отримав чималий досвід з  його великої святості. Він був зразковим, наповненим вірою і духом благочестя; вимогливим, спостережливим, простим, люб'язним і ніжним. Своїм благочестям і радісним духом він заслужив повагу кожного і любов." 21 грудня 1856 року він був висвячений на священика. У 1852 році він був відправлений в Англію, де отці пасіоністи вже працювали понад десять років. Чарльз вже ніколи більше не повернувся ні  в Голландію, ні до близьких: його мати померла протягом восьми років, а  батько протягом двох.

          Він провів більше сорока років свого життя на Британських островах. Він був вперше призначений Aston Hall, в Англії. Там він служив серед ірландських емігрантів, які в більшості працювали в шахтах. Цей досвід згодом буде корисним під час перебування  в Ірландії. Він присвятив себе виключно для них, він втішав їх, допомагав їм і зцілював їх.

          У 1857 році він був переведений до Ірландії, до гори Аргус в Дубліні, де недавно прибули  отці пасіоністи. Отець Чарльз займається побудовою монастиря і церкви. Ірландці, бачачи в новоприбулому отцю велику любов та щирість, відповіли взаємністю. Гарний монастир і церква були побудовані і були присвячені св. Павлу від Хреста.

          Отець Чарльз ніколи не був великим проповідником, зокрема через мовні труднощі. Однак він годинами сидить в сповідальні, опікується вмираючими, благословляє хворих  реліквією святого Павла Хреста. Ще за життя він був відомий як чудотворець та святий, тому кожен день майже три тисячі чоловік, з усіх куточків Ірландії, Англії і Шотландії і навіть з Америки, шукали його – небайдужого, доступного отця з лагідним серцем. Зіткнувшись з безнадійними випадками, лікарі і медсестри в Дубліні радили своїм пацієнтам ходити до отця Чарльза. І отець ділив з ними всі тяготи в їх будинках і в лікарнях, часто Бог дарував хворим несподівані зцілення, а отець - безтурботну посмішку. З великою любов'ю він готувався з вмираючи до їхньої останньої дороги, клячучи біля їхньої постелі. Для того, щоб дозволити йому хоч трохи відпочити, провід ордену часто перепризначав отця о з одного монастиря в інший, але в результаті вони повернули його до Дубліна.

          Він був зразковим монахом, сповненим вірою і благочестям, простотою і привітністю з ангельським характером. Незважаючи на свої численні обов'язки, він проводив довгі години адорації  перед Святими Тайнами.

          У свої останні роки він багато терпів через хвороби. Незважаючи  на інфекцію  в нозі щоденно отець піднімався вгору і вниз по сходах з 59 сходинок  навіть по кілька сотень разів, щоб благословити людей, які прийшли до нього.

          Він мирно помер на 5 січня 1893. Отця ховала ціла Ірландія з почестями, гідними царя.

      Папа  Іван Павло II оголосив його блаженним 16 жовтня 1988, офіційно оголосивши святим отця Чарльза, який за життя був відомий як святий гори Аргус.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.