Блаженний Лоренсо М. Сальві

          Лоренсо Сальві (Lorenzo Salvi, в чернецтві - Лоренсо Марія від святого Франциска Ксаверія) - блаженний Римсько-Католицької Церкви, священик, проповідник, чернець з ордена пасіоністів.

          Лоренсо Сальві народився в Римі 30 жовтня 1782. Навчався на священика в єзуїтському коледжі Романо в Римі, серед його однокурсників був майбутній римський папа Григорій XVI. Натхненний проповіддю святого Вінцентія Страмбі, він в 1801 році вступив до щойно заснованого Вінцентієм Страмбі монастиря пасіоністів, прийнявши чернече ім'я Лоренсо Марія від святого Франциска Ксаверія.

          20.11.1802 року прийняв чернечі обіти, 29.12.1805 був висвячений на священика. Антиклерикальні закони Наполеона I змусили пасіоністів покинути монастир. Коли Лоренсо Сальві зміг повернутися в монастир, то він став активно займатися проповідуванням. Пізніше він був призначений ректором монастирського будинку в Римі. У своїй пастирській і проповідницької діяльності Лоренсо Марія від святого Франциска Ксаверія особливу увагу приділяв християнському догмату про Воплочення, тому  на іконах бл. Лоренсо М. Сальві зображають  з Дитятком Ісусом.

          Помер 12.06.1856 року в місті Вітербо, Італія.

          1.10.1999 року Лоренсо Марія від святого Франциска Ксаверія був зарахований до лику блаженних Папою Римським Іваном Павлом II.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.