Св. Симеон Богоприїмець

          Праведний Симеон Богоприїмець був, за свідченням святого євангелиста Луки, одним з обранців Божих, які чекали утіхи Ізраїлевої, і Дух Святий перебував на ньому (Лк. 2, 25). Йому було сповіщено від Бога, що він не помре до того часу, поки в світ не прийде обіцяний Месія – Христос Господь.

          Древні історики повідомляють, що єгипетський цар Птоломей II Філадельф (285-247 до Р.Х.) побажав поповнити свою знамениту олександрійську бібліотеку текстами Священних книг. Він запросив з Єрусалима книжників. Синедріон послав своїх мудреців. Серед 72 вчених, які прибули до Олександрії для перекладу Священного Писання грецькою мовою, був запрошений і праведний Симеон. (Праця була виконана і отримала назву «Переклад 72-х тлумачів»). Праведний Симеон перекладав книгу пророка Ісаї. Прочитавши в оригіналі слова «Ось, Діва в утробі прийме і народить Сина, і наречуть ім’я Йому: Еммануїл» (Іс. 7, 14), він вирішив, що слово «Діва» тут вживається помилково, замість слова «Жінка», і хотів виправити текст. У цей момент йому з'явився Ангел і стримав його руку, кажучи: «Май віру написаним словам, ти сам переконаєшся, що вони сповняться, бо не помреш, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви».

          З того дня праведний Симеон почав очікувати пришестя Обітованого Месії.

          І ось одного разу праведний Симеон, ведений Духом Божим, прийшов в Єрусалимський храм. Це було в той самий день (сороковий після Різдва Христового), коли Пречиста Діва Марія та Її Обручник Йосиф прийшли туди, щоб виконати обряд, який належить робити за юдейським законом, – представити перед Господом свого Божественного Первістка і принести жертву.

          Як тільки праведний Симеон побачив їх. Дух Святий відкрив йому, що Богомладенець, Якого тримала Пречиста Діва Марія, і є очікуваний Месія, Спаситель світу. Старець взяв на свої руки Немовля Христа і промовив свої пророчі слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів. Світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля». Він благословив Пречисту Діву і праведного Йосифа і, звертаючись до Богородиці, сказав: «Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання, - і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець» (Лк. 2, 34-35).

          Далі святий євангелист оповідає: «Тут була й Анна-пророчиця, дочка Фануїлова, з коліна Асирова, яка досягла глибокої старості, проживши з чоловіком сім років від дівоцтва свого; вдова вісімдесяти чотирьох років, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи день і ніч. Прийшовши тієї години, вона славила Господа і пророкувала про Нього всім, хто чекав спасіння в Єрусалимі» (Лк. 3, 36-38).

          Про святого і праведного Симеона Богоприємця відомо, що він помер, проживши 360 років. В VI столітті      святі мощі його були перенесені до Константинополя.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.