Преподобний Єфрем, єпископ Переяславський (? - бл. 1098р., за літописними даними - 1096 р.)

          Постриженик Печерського монастиря.. Колишній мажордом київського князя Ізяслава Ярославича. У ченці був пострижений Никоном Великим 28 січня 1061 р. Ця звістка викликала гнів князя, внаслідок чого Єфрем залишив Печерську братію й оселився в одному з константинопольських монастирів. Там за дорученням ігумена Феодосія у 1063 р. він переписав Студійський чернечий статут.

          Повернення з Візантії і призначення на Переяславську кафедру відбулося, можливо, у ІІ половині 70-х - 80-х років ХІ ст. Ставши архієреєм, Єфрем розгорнув бурхливу будівельну діяльність: спорудив у Переяславі Михайлівський собор, церкви - надбрамну св.Федора, Андріївську та інші; побудував доти невідому на Русі кам'яну лазню, влаштував безплатні лікарні для бідних по всій своїй єпархії. Мабуть, йому також належить заслуга будівництва загадкового владичного ("митропольського") Милитина-града, дотепер археологічно не атрибутованого.

          У 1091 р. преподобний Єфрем брав участь у перенесенні мощей прп. Феодосія Печерського до Успенського собору Києво-Печерського монастиря.

          Пам'ять 11 жовтня і 10 лютого.

© 2023 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.