Преподобна Євфросинія, ігуменя Полоцька (у миру - Предислава) (? - 1173 р.)


          Ігуменя Спасо-Преображенського монастиря в Полоцьку. Згідно з різними версіями, Євфросинія була дочкою або вітебського князя Святослава-Георгія Всеславича (помер у 1130 р.) або його брата Ростислава-Юрія (помер бл. 1130 р.). Змолоду виявила надзвичайні здібності до навчання і велику ревність до Бога. У 12 років утекла з рідної домівки до жіночого монастиря в Полоцьку, де прийняла постриг з ім'ям Євфросинії. Заснувала кілька жіночих та чоловічих монастирів у Полоцьку.

          З дозволу єпископа вона жила при церкві Софії Полоцької, займаючись переписуванням книг. Пізніше, спонукувана цілим рядом видінь, черниця переселилася до місцевості Сільце, неподалік від міста. При церкві Спаса вона заснувала жіночий монастир, у якому стала ігуменею. В цій обителі згодом постриглися в монахині її небоги та дві сестри.

          На схилі літ прп.Євфросинія відправилась на прощу до Палестини. Тут у 1173 р. вона і померла в Руському монастирі біля Вифлеєма і була похована у Феодосіївському монастирі Пресвятої Богородиці. Коли Єрусалим захопив султан Саладин (1187), її мощі були перенесені до м.Анкони (Акри) в Галатії, а потім - до лаврських печер. Тут вони покоїлися під спудом до XVII ст., коли були чудесно знайдені.

          У 1910 р. мощі прп.Євфросинії були повернуті у полоцький Спасо-Преображенський монастир (у Дальніх печерах залишилася лише їхня часточка).

          Пам'ять 5 червня.

© 2023 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.