Свмуч. Фіделіс а Сігмарінген

   Фідель Сігмарінгенський (1577 - 24.4.1622). Адвокат Марк Рей з міста Сігмарінген в Гогенцоллерн, випускник Фрібурського університету, заслужив у Верхньому Ельзасі, де він практикував, прізвисько "Адвокат бідняків". Він не тільки брався за безгонорарні справи, але й адвокатом був Христа ради юродивим: ретельно уникав особистих нападів на противників по процесу.

   Мало хто знав, що з юнацьких років Марк носив волосяницю і не пив вина, але ясно було, що такому адвокатові довго не протриматися. Марк і сам це розумів і мріяв стати захисником Христа і віри. Він вступив в орден францисканців-капуцинів, де вже перебував його брат Георг, при цьому змінив ім'я на "Фідель" - "Вірний", в пам'ять про заклик в Апокаліпсисі бути вірними свідками Христа, а не тепленькими роззявами (Одкр. 2, 10) . Він уявляв собі "захист Христа" лише як боротьбу з протестантизмом, який він навряд чи вважав хоча б "взагалі християнством". Але ж і протестантизм тодішній був боротьбою за Христа проти "єресі папізму", причому ця боротьба була тісно переплетена з боротьбою міжнаціональною.

    Отець Фідель був посланий у Швейцарію, у єпархію Гур, де населення (в основному, селяни) вже декілька десятиліть були послідовниками одного з учнів Лютера, Цвінглі, причому Рей був не один, а на чолі групи з восьми капуцинів, до того ж проповідників охороняли австрійські солдати. Не дивно, що місцеве населення розглядало непроханих гостей як агентів ненависного австрійського імператора. Дивно, що проповіді Рея все-таки багатьох повертали в католицтво.

   Він усвідомлював, що приречений і ніякі солдати не врятують від однієї міткої кулі, пущеної здалеку, а що в такій ситуації краще б залишити людей в спокої, в ту епоху здалося б саме по собі страшною єрессю. В останній день його життя він виголосив проповідь у Фельдкірхені про єдність Церкви (маючи на увазі, що цвінгліанство - навіть не християнство), в нього стріляли, але промахнулися. На  шляху в наступне місто на проповідника, що залишився без охорони (за кілька годин до цього отець Фідель підписав свій останній лист: "Брат Фідель, який скоро буде годувати хробаків") напали і вбили; як завжди в подібних випадках, почали стверджувати, що перед смертю він відмовився принести зречення від своєї віри і заявив: "Я прийшов сюди просвіщати вас, а не розділяти ваші помилки". Начебто запам'ятовувати ці слова було нікому, але духу загиблого вони цілком відповідають. Канонізований папою Бенедиктом XIV. Пам'ять 24 квітня.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.