Св.ап. Тадей

          Апостол Тадей із числа 72  апостолів, за походженням єврей, народився в сирійському місті Едесі. (Святого апостола від 72 Тадея слід відрізняти від апостола з числа 12-ти Юди Тадея).

          Прийшовши в Єрусалим на свято, він почув проповідь святого Івана Предтечі і, прийнявши від нього Хрещення в Йордані, залишився в Палестині. Побачивши Спасителя, він зробився Його учнем, і був обраний Господом до числа тих 70-ти учнів, яких Він послав по два на проповідь у міста і місцевості, які Сам мав намір відвідати (Лк.10,1).

          Після Вознесіння Спасителя на Небо, апостол Тадей благовістив в Сирії та Месопотамії. Він прийшов з проповіддю Євангелія в Едессу і навернув до Христа князя Авгаря, народ і жерців.

          Проповідь свою він стверджував багатьма чудесами (про які Авгарь писав асирійському цареві Нарсесу); поставив священиків і влаштував Едесскую Церкву.

          Князь Авгар хотів нагородити апостола Тадея багатими дарами, але той відмовився і пішов з проповіддю в інші міста, звертаючи багатьох язичників до християнської віри.

          Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрута), він заснував там Церкву і в тому ж місті помер у 44-му році.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.