Святий апостол Ананія

Коли Ісус Христос явився молодому фарисеєві Савлові, як він спішив переслідувати християн до міста Дамаску в Сирії, то доручив йому йти до міста, де мали сказати йому, що має далі робити. В тому часі був у Дамаску християнин Ананія, що його старовинне християнське передання залічує до 72 апостолів. Св. Письмо подає, що до цього Ананії "сказав Господь у видінні: Встань і йди на вулицю, що зветься простою, і шукай у домі Юди Савла, на ім'я, тарсянина; це бо він молиться. І він бачив у видінні мужа на ім'я Ананія, що входив і клав на нього руку, щоб він прозрів. І відповів Ананія: Господи, я чув від багатьох про цього мужа, скільки зла він заподіяв Твоїм святим у Єрусалимі; і тут має владу від первосвященика в'язати всіх, що призивають Твоє ім'я. І сказав до нього Господь: Іди, бо цей є для Мене вибраною посудиною, щоб поніс моє ім'я перед поган, і царів, і синів ізраїльських. Бо я покажу йому, скільки він має терпіти за моє ім'я. І пішов Ананій і ввійшов до дому, і положивши на нього руки, сказав: Савле брате, Господь післав мене, Ісус, що явився тобі в дорозі, якою ти йшов, щоб ти прозрів і наповнився Святим Духом. І зараз спала з його очей наче луска, і відзискав зір і, вставши, охристився. (Ді. 9:10-18).

Св. Ананія проповідував спочатку Христову віру в Дамаску, а опісля перейшов на апостольську працю до Елевтерополя, юдейського міста близько филистимських островів, де проповідав Боже слово жидам і поганам. Згодом вороги св. віри ув'язнили його й привели перед поганського старосту, який казав Ананії віддати честь поганським божкам.

І коли ж св. апостол не хотів це зробити, мучитель казав бити його, роздирати тіло залізними гаками, а рани припікати горіючими свічками. Св. Ананія терпеливо переносив усі ті муки, при чому голосно молився до Ісуса Христа. Після того видав староста св. Ананію народові, який вивів його за місто і укаменував. Мертве тіло оставили убійники непоховане.

Коли християни в Дамаску довідалися про мученицьку смерть свого єпископа, прийшли, забрали св. мощі до Дамаску і тут їх набожно поховали.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.