Св.ап. Акила

          Апостол Акила був із числа 70-ти апостолів Христових. Вважають, що він учень апостола Павла, уродженець Понта, іудей, який жив у місті Римі зі своєю дружиною Прискиллою. У час правління імператора Клавдія (41-54) усі євреї були вигнані зі столиці. Святий Акила з дружиною змушені були виїхати. Оселилися вони в Коринті. Незабаром туди прийшов з Афін із проповіддю Євангелія святий апостол Павло.

          Познайомившись з Акилою, він став жити у нього в будинку і разом з ними трудився над виготовленням наметів.

          Прийнявши Хрещення від апостола Павла, Акила і його дружина Прискилла зробилися відданими і ревними учнями Христа. Вони супроводжували апостола Павла в Ефес. Апостол Павло доручив їм продовжувати проповідь Євангелія в Ефесі, а сам попрямував до Єрусалиму, щоб провести там свято П'ятидесятниці. У Ефесі Акила і Прискилла почули сміливу проповідь прибульця з Олександрії, єврея Аполоса, наставленого в початках віри, який знав тільки хрещення від Івана Предтечі. Вони покликали його до себе і більш точно пояснили дорогу Господню.

          Після смерті імператора Клавдія євреям було дозволено повернутися до Італії, і тоді Акила і Прискилла повернулися до Риму. Апостол Павло у своєму Посланні до Римлян згадував про своїх вірних учнів: "Вітайте Прискиллу й Акилу, співробітників моїх у Христі Ісусі, що голови свої за душу мою клали, яким не я сам дякую, але й усі Церкви з поган і їхню домашню Церкву" (Рим. 16, 3-4). У Римі святий Акила пробув недовго: апостол Павло поставив його єпископом у Асію. Святий Акила ревно трудився в поширенні Євангелії в Асії, Ахаї та Іраклії: звертав язичників до Христа, стверджував у вірі новонавернених християн, постачав пресвітерів, трощив ідолів. В апостольських працях йому невпинно допомагала святая Прискилла. Святий Акила закінчив життя мученицьки: його вбили язичники. За переказами Церкви, разом з ним була вбита його дружина свята Прискилла.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.