Святий апостол Діонисій

          Святий Діонисій жив у місті Афіни. Там же виховувався і отримав класичну еллінську освіту. Потім відправився до Єгипту, де в місті Іліополі вивчав астрономію. Разом з другом Аполлофоном він був свідком сонячного затемнення в момент розп’яття на хресті Господа Ісуса Христа. «Це або Бог, Творець усього світу, страждає, або цей світ видимий кінчається», – сказав тоді Діонісій. В Афінах, куди він повернувся з Єгипту, його обрали членом ареопагу (верховного афінського суду).

          Коли святий апостол Павло проповідував в афінському ареопазі (Ді. 17, 16-34), Діонісій прийняв це спасительне благовістя і став християнином. Протягом трьох років Діонісій був сподвижником святого апостола Павла в проповіді Слова Божого. Згодом апостол Павло поставив його єпископом Афін. В 57 році святий Діонисій був присутнім при погребінні Пресвятої Богородиці.

          Після кончини апостола Павла, бажаючи продовжити його справу, святитель Діонісій вирушає з проповіддю до західних країн у супроводі пресвітера Рустіка та диякона Єлевферія. Багатьох він навернув до Христа в Римі, а потім в Німеччині, Іспанії. В Галлії, під час переслідування християн язичницькою владою, усі три ісповідники були схоплені та вкинуті до в’язниці. Вночі святий Діонісій звершив Божественну Літургію в співслужінні Ангелів Божих. Вранці мученики були обезглавлені. Святий Діонісій узяв свою голову, пройшов з нею до храму і тільки там впав мертвим. Благочестива жінка Катулла захоронила останки мученика.

          Велике значення для Православної Церкви мають твори святого Діонісія Ареопагіта (їх називають «Ареопагітики»). До нашого часу з них дійшли чотири книги: «Про Небесну ієрархію», «Про церковну ієрархію», «Про Імена Божі», «Про містичне богослів’я», а також десять послань до різних осіб.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.