Святий Франциск Джеронімо

          Франческо де Джеронімо, італієць, народився в 1642 р., помер 11 травня 1716 р., канонізований Григорієм XVI в 1839 р.

          Заснувавши Товариство Ісуса, св. Ігнатій і його побратими визначили спрямованість свого життя в рамках Церкви як служіння Богу і людині. Це повинно було бути служіння, личить священству, то є духовне, апостольське служіння, згідно з Євангелієм і довірене Товариству земним Намісником Христа - служіння молитви і слова, про який більш докладно розказано в "Уложення Інституту".

          Життя св. Франческо де Джеронімо відповідала зразком, визначеним св. Ігнатієм і його побратимами, зразка, в якому вони бачили шлях, що веде до Бога. Франческо де Джеронімо жив у той час, коли Товариство вже досягло своєї зрілості, і в самому Товаристві, як і навколо нього назрівали якісь проблеми, що призвели півстоліття до його розпуску (1773).

          Франческо де Джеронімо народився в буржуазній сім'ї в місті Гротталье в Апулії, на самому півдні Італії. Він дуже рано, з юнацьких років, відчув покликання стати священиком, і це привело його - спочатку як хлопчика, а потім як юнака - в Таранто і Неаполь, де він отримав свою освіту (Неаполь був у той час столицею Неаполітанського королівства, яке підпорядковувалося Іспанії ). Там він познайомився з єзуїтами, і після рукоположення в 1666 році і подальшого вивчення богослов'я і канонічного права попросив прийняти його до Товариства. Він вступив до новіціяту в 1670 році, а на наступний рік його направили брати участь у місії на "підборах Італії". Єзуїти часто організовували подібні місії в тих місцях. Ця місія виявилася важким, але хорошим початком його життя: брати участь в місіях і нести Євангеліє мешканцям Неаполя. Потім він повернувся назад до столиці в 1674 році для завершення освіти, і він залишався там, у своїй "іноземної місії", як він сам називав її, до смерті в 1716 році.

          Соціальне становище в найбільшому місті південної Італії у другій половині 17 століття було жахливим. Більше 200000 чоловік тіснилися в міському центрі з десятьма borghi або влаштовувалися, як могли, в жалюгідних поселеннях навколо неаполітанської бухти. Як всі європейські столиці тієї епохи, Неаполь являв собою арену разючих соціальних контрастів. З одного боку, тут були величні церкви і палаци епохи середньовіччя, ренесансу і бароко на головних вулицях і площах, з іншого боку, бруд і убозтво вуличок, дворів і провулків з огидними нічліжки і темними нетрями, де панував розпусту. З людьми було так само, як з будинками, в яких вони жили: з одного боку, розкішне життя пустопорожніх, сварливих багатіїв, з іншого - потреба і тяжка праця простого люду, ремісників, торговців та рибалок. До них треба додати тих, кого з тієї чи іншої причини, немов магніт, притягував велике місто: бездомних і безробітних, які вирішили випробувати долю; знахарів, які торгують рознос своїми ліками; бідних селян з навколишніх сіл, які сподіваються хоч трохи заробити; найманих солдатів і матросів , які наповнили порт; злодіїв і вбивць. Ця невпинно рухається маса була зайнята боротьбою за виживання, в якій не було місця загальнолюдським ідеалам, не кажучи вже про християнські. Такою була обстановка, в якій проходило апостольське служіння Франческо де Джеронімо.

          Однак цих мешканців трущоб об'єднувала якась дитяча щирість, весела неробство і чарівна воля до життя. Франческо де Джеронімо любив їх істинно християнською любов'ю і з відданістю, яку зберігав до самої смерті, поділяв їхнє життя. Не рахуючи кількох годин, які він щоденно присвячував сну і молитві, він проводив весь свій час з ними на найбрудніших і користуються дурною славою вулицях і площах міста. Це була міська місія, яка не має кінця. Але, служачи словом, Таїнством Покаяння та Євхаристії він домігся справжнього перетворення моральності, яке тривало і після його смерті.

          У роботі йому допомагали понад 200 мирян з колишніх дрібних ремісників і торговців, а також з його власних "звернених". Разом з ними він трудився серед грішників і повій, як наш Господь. Вони були його улюбленцями, і багатьох з них він навів до ніг розп'ятого Христа, де вони змогли знайти мир з Богом. Завдяки йому вони могли "почути голос Божий нині" і слухатися цього голоси, голоси милосердя, притулку для бідних, хворих, в'язнів і рабів.

          Франческо де Джеронімо був похований у церкві Джезу в Неаполі. У першу неділю, що настало після його смерті, більш ніж 42000 чоловік були присутні на літургії в цій церкві. Літургія і Євхаристія були головною рушійною силою його служіння в ім'я Христа, а його справа продовжувалась і після смерті.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.