Святий Франциск Ксаверій

          Франциск Ксаверій (1506-1552), покровитель всіх місіонерів, хто працює далеко від батьківщини. Піонер місіонерства народився в Іспанії під Памплона. Баск і дворянин, навчався в університеті Парижі, де і познайомився зі св. Ігнатієм Лойолою. Франсиск став одним з семи осіб, які присвятили себе на служіння Ісуса Христа і Церкви, принісши в 1534 р. урочисті обітниці на Монмартрі (назва, до речі, що означає «Гора мучеників») і утворивши ядро єзуїтського ордену.

          З 1541 по 1549 проповідував Євангеліє на півдні Індії, на Шрі-Ланці, на Молуккських островах, потім три роки провів у Японії (вивчив всі потрібні мови!). Був офіційним представником португальського короля, якому один писав гірку правду про варварство європейців. Сам спілкувався переважно з низами суспільства і хрестив людей простих, поклавши початок міцному християнству самого східного Сходу.

          У сорок шість років, у розквіті сил він зважився проповідувати Євангеліє в Китаї - але помер від лихоманки, ледь зійшовши на берег. Св. Франциск - покровитель католицьких місіонерів, серед інших великих місіонерів він виділяється, мабуть, не стільки енергією та успіхами, скільки своєю раптовою смертю на порозі найбільшого місіонерської справи. Все-таки він - християнин, і його поразка більше його перемог нагадує про подвиг Христа. Якби всі місіонери були щасливі, як Франциск, світ давно був би весь охрещений. Але місіонери настільки ж, в цілому, невдачливі, як Франциск - і тому світ досі є «світом сим». Його мощі спочивають у Гоа.

          Пам'ять 3 грудня.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.