Святий Німатуллах Аль Хардін

          Німатулла Кассаба Аль-Хардін (Nimatulla Kassab Al-Hardini) (1808, Хардін - 14.12.1858, Кфіфан). Ліванець, католик, син Георгія Кассаба і Маріум Раад (дочки преподобного Юсеф Якуб), у хрещенні Йосип (Юсуф). З восьми років він відвідував школу в монастирі св. Антонія в Хубе, а 1 листопада 1828 став послушником у монастирі Козайя. Після п'яти років вивчення теології він був рукоположений на Різдво 1835 р., після чого викладав у кфіфанскій семінарії, одночасно служачи на парафії, працюючи кравцем і палітурником.

          Серед його учнів був св. Шарбель Маклуф. Вже за життя його звали «святим» за смирення, терплячість і чуйність. Люди, які були поруч у момент смерті отця Німатуллаха, стали свідками небесного світла, що освітлювало маленьку келію,  і ароматичним запахом, який залишався в келії ще й на протязі декількох днів після смерті.Останки Кассаба виявилися нетлінними, і з 1864 р. вони були виставлені для огляду у церкві.

          Є зафіксовано багато чудес за посередництвом молитви до отця Німаттулаха. Серед них воскресіння дитини з мусульманської родини, зцілення від неврологічного захворювання, відновлення зору сліпому чоловікові та оздоровлення онкохворого. А історія зцілення Андре Наджм облетіла увесь світ. Андре народився 29.10.1966 року і в перші двадцять років свого життя був цілковито здоровим, але з червня 1986 року почав відчувати хронічну втому та постійне роздратування. Вердикт лікарів був невтішний – важка форма раку крові, а тому просто необхідними стали часті переливання крові. Вересня 1987 року Андре з родиною відбув прощу до могили отця Аль Хардіна. І під час палкої молитви-прохання Андре, відчувши як сили повернулись до нього,  сильно закричав: «Я вилікуваний! Мені не потрібна більше кров!» Тепер Андре щасливий сім’янин – у нього та дружини Рола Салім Раад двоє чудових дітей – син Шарбель та дочка Рафка.

          Беатифікований  отець Німаттулах 10 травня 1998 р. Пам'ять 14 грудня.

© 2024 - Паломницький центр При використанні інформації з нашого сайту посилання на https://bpc.org.ua є дуже бажаним.